Na Okraji 7, Ústí nad Labem-Klíše
732 329 505 - do školy / 735 908 205 - do kanceláře
info@erazim.cz

Prokop Bulanda

Svobodná demokratická základní škola

Kdo jsem?

Rád poznávám sebe a svět kolem sebe. Nerad dělám něco, co mi nedává smysl. Rád nad věcmi přemýšlím do hloubky a debatuji o nich. Jsem zastáncem svobody, ať už z ekonomického, tak z osobního hlediska. Mám rád zvířata. Rád poslouchám hudbu, podcasty, diskuze a přednášky. Občas si také zahraju něco na počítači.

Co v Erazimu dělám?

Žiju. Jsem sám sebou, jsem tu pro ostatní a snažím se být pro ně oporou. Sám se učím mnohem víc, než učím ostatní. Trávím čas s dětmi a starám se o technické zázemí. Společně s ostatními zajišťuji, aby škola fungovala co nejlépe a děti měli dostatek prostoru pro sebeřízení.

Proč chci pracovat pro Erazim?

Svoboda je pro mě opravdu důležitá. Mám negativní zkušenost s běžným vzdělávacím systémem a rád bych pomohl rozšířit alternativu, kterou jsem mít nemohl, vyhovovala by mi mnohem více a dává mi mnohem větší smysl, než běžný vzdělávací přístup.

Co mám profesně za sebou?

Mám zkušenost s učením domškoláků v dětské skupině komunitního centra. Prací jsem vyzkoušel několik a jsem rád, že můžu dělat tu, ve které vidím hodnotu, nejvíce mě naplňuje a činí mě šťastným.